Rijbewijskeuring, wat neem ik mee?

Wat neem ik mee naar een Rijbewijskeuring?

Een terechte vraag. Neem alle formulieren met een ZD-code mee die de keuringsarts moet invullen. Het kan zijn dat er diverse hulpformulieren moeten worden ingevuld. Die keuringsarts kan alleen de formulieren invullen indien er ‘arts’ op het formulier staat. Indien er oogarts, neuroloog, cardioloog staat, dient u zelf een afspraak te maken bij de betreffende specialist.

Tijdens het onderzoek zal de arts de vragen die u met “Ja” in de gezondheidsverklaring heeft ingevuld, worden besproken met de keuringsarts. Indien u medicatie slikt zal de meegebrachte medicatielijst van de apotheek worden geïnventariseerd.

De geldigheid van uw rijbewijs wordt tijdens de keuring gecontroleerd op de periode dat het is afgegeven en of er codes op vermeld staan die wijzen op een eventuele beperking.

Verder zal glucose (middels urineonderzoek), bloeddruk en het gezichtsvermogen worden onderzocht. Daarbij worden naast de motoriek en de functie van armen, benen en rug ook de cognitieve en sociale functies geobserveerd.

Uw unieke ZD-code

Uw unieke ZD-code bestaat uit 10 tekens en is hoofdlettergevoelig. Deze code heeft de keuringsarts nodig om de resultaten van uw medische keuring door te geven aan het CBR. U vindt de ZD-code links bovenin op het keurverslag dat u ontvangt nadat u uw Gezondheidsverklaring heeft ingevuld en opgestuurd via mijn.cbr.nl.

Uw rijbewijs

Neem altijd uw rijbewijs mee naar de keuring ter inzage van uw gegevens (o.a. diverse rijbewijzen).

Urine & Medicatielijst

Voor de controle van uw suikerwaarde is het nodig om verse urine (maximaal twee uur oud) in te leveren. Bij de apotheek kunt u hiervoor een speciaal potje krijgen. Slikt u medicijnen? Neem dan een recent medicatieoverzicht mee. Bent u diabetespatiënt, neem dan ook een kopie mee van uw laatste bezoek aan uw (huis)arts of specialist.

Een recente oogmeting

Neem uw bril mee naar de keuring (let op: geen leesbril). Draagt u al langere tijd dezelfde bril of lenzen en is uw sterkte in de afgelopen 2-3 jaar niet gewijzigd? Dan adviseren wij een recente oogmeting mee te nemen, niet ouder dan 2 jaar.

Op deze meting moeten zowel uw bril- of lenssterkte als uw visuswaarden (met en zonder correctie) duidelijk vermeld staan. Sommige opticiens rekenen kosten voor een meting. Wij raden aan om te informeren bij een opticien die dit kosteloos aanbiedt.

Voorbereiding voor de keuring. 

Koop van te voren een Gezondheidsverklaring bij mijn.cbr.nl of bij het gemeentehuis.Als U digitaal een Gezondheidsverklaring heeft gekocht dan krijgt u automatisch binnnen 5 dagn de juiste paieren binnen in uw mijn.cbr mailbox. Ga voor meer informatie over de Gezondheidsverklaring naar ons blog.